Hakkımızda
KUDAR, akademisyenlerin merkezin misyonunu sürdürmelerine yardımcı olacak çeşitli personel ve kaynaklara ev sahipliği yapmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayınız.
Burslar
KUDAR, misyonunun bir parçası olarak, kariyerlerinin farklı aşamalarındaki akademisyenlere çeşitli burs fırsatları sunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayınız.
Araştırma
KUDAR, Akdeniz'de toplum ve deniz arasındaki ilişkiyi araştıran çok sayıda araştırma projesine ev sahipliği yapmaktadır. Araştırmalar ve projeler hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayınız.
Etkinlikler
Bilginin akademisyenler tarafından yayılması KUDAR'ın amacıdır. Merkezde gerçekleştirilen etkinliklere dair daha fazla bilgi edinmek için lütfen buraya tıklayınız.
Koç Üniversitesi Mustafa V. Koç Deniz Arkeolojisi Araştırma Merkezi (KUDAR), 2017 yılında Mustafa V. Koç’un anısına Koç Üniversitesi’nin bir parçası olarak kuruldu. Denizle toplum arasındaki ilişkiyi inceleyen uluslararası öncü bir kurum olma misyonuyla KUDAR, Koç Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü’ne bağlı birçok araştırma merkezinden biridir. Bu misyon doğrultusunda KUDAR, bu ilişkiyi simgeler nitelikteki materyal kültürün üzerinde yüksek etki yaratan araştırmaları yürüten Türk ve uluslararası bilim insanlarını destekler ve teşvik eder. Merkez, öncelikli olarak Arkeoloji olmak üzere İnsan Bilimleri ve Sosyal Bilimlerdeki araştırmaları destekler; ancak aynı zamanda Antropoloji, Tarih, Coğrafya, Miras Yönetimi, Koruma ve merkezin genel misyonuna katkıda bulunan benzer disiplinlerdeki çalışmaları da destekler. Merkezin misyonunu takip eden uygulamalı ve doğa bilimleri alanındaki çalışmalar da uygun kabul edilir.